Sealing washer RDL-12X18X1-FIBRE
Part number : RDL-12X18X1-FIBRE
GEN
Description
The Sealing Washer with the reference RDL-12X18X1-FIBRE  has an inner diameter of 12 mm, an outer diameter of 18 mm and a thickness of 1 mm. It is made of FIBRE.
  11 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6302-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6302-2RSH-SKF
Internal circlip - CIRCLIP-INT-8 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-8
Sealing washer - RDL-12X22X1-FIBRE GEN
SEALING WASHER RDL-12X22X1-FIBRE
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    18  MM
  • THICKNESS
    1  MM
  • MATERIAL
    FIBRE
  • WEIGHT
    1  G
Description