Sealing washer RDL-26X32X2-CU
Part number : RDL-26X32X2-CU
GEN
Description
The Sealing Washer with the reference RDL-26X32X2-CU  has an inner diameter of 26 mm, an outer diameter of 32 mm and a thickness of 2 mm. It is made of COPPER.
  15 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6303-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6303-SKF
External circlip - CIRCLIP-EXT-8 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-8
O-Ring seal - OR-15.30X2.40-NBR70 GEN
O-RING SEAL OR-15.30X2.40-NBR70
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    26  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    32  MM
  • THICKNESS
    2  MM
  • MATERIAL
    COPPER
  • WEIGHT
    4  G
Description