Wiper seal RAK-30X43X7.50-0-PU94
Part number : RAK-30X43X7.50-0-PU94
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RAK-30X43X7.50-0-PU94  has an inner diameter of 30 mm, an outer diameter of 43 mm and a thickness of 7.5 mm. It is made of PU.
  4 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Hydraulic seal - US-30X40X6.50-PU94 GEN
HYDRAULIC SEAL US-30X40X6.50-PU94
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    30  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    43  MM
  • THICKNESS
    7.5  MM
  • WEIGHT
    13  G
  • PACKAGING
    1
Description