Wiper seal RAK-50.800X68.280X9.530-PU94
Part number : RAK-50.800X68.280X9.530-PU94
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RAK-50.800X68.280X9.530-PU94  has an inner diameter of 50.8 mm, an outer diameter of 68.28 mm and a thickness of 9.53 mm. It is made of PU.
  8 to 10 days (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rod end SQ - SQ06-C-RS GEN
Waterproof
ROD END SQ SQ06-C-RS
6 6
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    50.8  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    68.28  MM
  • THICKNESS
    9.53  MM
  • WEIGHT
    36  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description