Wiper seal RAK-70X84X8-PU94
Part number : RAK-70X84X8-PU94
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RAK-70X84X8-PU94  has an inner diameter of 70 mm, an outer diameter of 84 mm and a thickness of 8 mm. It is made of PU.
  48 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rod end SQ - SQ012X1.75-C-RS GEN
Waterproof
ROD END SQ SQ012X1.75-C-RS
12 12
PAP bush - PAP7040-P20 GEN
PAP BUSH PAP7040-P20
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    70  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    84  MM
  • THICKNESS
    8  MM
  • WEIGHT
    30  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description