Wiper seal RAK-90X106X8-PU94
Part number : RAK-90X106X8-PU94
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RAK-90X106X8-PU94  has an inner diameter of 90 mm, an outer diameter of 106 mm and a thickness of 8 mm. It is made of PU.
  6 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Hydraulic seal - US-28X38X5-PU94 GEN
HYDRAULIC SEAL US-28X38X5-PU94
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    90  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    106  MM
  • THICKNESS
    8  MM
  • WEIGHT
    20  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description