Wiper seal RDE-16X22X4-6-PU94
Part number : RDE-16X22X4-6-PU94
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RDE-16X22X4-6-PU94  has an inner diameter of 16 mm, an outer diameter of 22 mm and a thickness of 4 mm. It is made of PU.
  8 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-52X68X8-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-52X68X8-NBR
Ball - BA-7.5 GEN
BALL BA-7.5
Anti-vibration mount Machine base - AS4020-60SH-4020-8 GEN
ANTI-VIBRATION MOUNT MACHINE BASE AS4020-60SH-4020-8
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    16  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    22  MM
  • THICKNESS
    4  MM
  • MATERIAL
    PU
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    1  G
  • PACKAGING
    1
Description