Wiper seal RDE-18X24.60X3.60-4.80-PU94
Part number : RDE-18X24.60X3.60-4.80-PU94
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RDE-18X24.60X3.60-4.80-PU94  has an inner diameter of 18 mm, an outer diameter of 24.6 mm and a thickness of 3.6 mm. It is made of PU.
  9 parts in stock (4 days ago )
  • INSIDE DIAMETER
    18  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    24.6  MM
  • THICKNESS
    3.6  MM
  • MATERIAL
    PU
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    0.7  G
Description