Wiper seal RDI-85X99X8-11-PU97
Part number : RDI-85X99X8-11-PU97
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RDI-85X99X8-11-PU97  has an inner diameter of 85 mm, an outer diameter of 99 mm and a thickness of 8 mm. It is made of PU.
  9 parts in stock (23 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Penetrant  - 5L-WD40 WD40
PENETRANT 5L-WD40
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    85  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    99  MM
  • THICKNESS
    8  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    RDI
  • HARDNESS
    97  S
  • WEIGHT
    49  G
  • PACKAGING
    1
Description