Wiper seal RIA-12X18X5-7-NBR90
Part number : RIA-12X18X5-7-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RIA-12X18X5-7-NBR90  has an inner diameter of 12 mm, an outer diameter of 18 mm and a thickness of 5 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-12X22X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-12X22X7-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    18  MM
  • THICKNESS
    5  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • WEIGHT
    4  G
Description