Wiper seal RIA-25X38X7-10-NBR90
Part number : RIA-25X38X7-10-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RIA-25X38X7-10-NBR90  has an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 38 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  13 parts in stock (16 hours ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 626-ZZ GEN
Dust-tight
DEEP GROOVE BALL BEARING 626-ZZ
Bearing inner race - IR15-18-16 GEN
BEARING INNER RACE IR15-18-16
  • OUTSIDE DIAMETER
    38  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    RIA
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    12  G
Description