Wiper seal RIN-25X32X5-7-PU94
Part number : RIN-25X32X5-7-PU94
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RIN-25X32X5-7-PU94  has an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 32 mm and a thickness of 5 mm. It is made of PU.
  2 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Drawn cup needle roller bearing - HK2520-2RS-SKF SKF
Waterproof
DRAWN CUP NEEDLE ROLLER BEARING HK2520-2RS-SKF
O-Ring seal - OR-18X2.5-NBR90 GEN
O-RING SEAL OR-18X2.5-NBR90
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    32  MM
  • THICKNESS
    5  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    RIN
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    4  G
  • PACKAGING
    1
Description