Wiper seal RSE-26X34X4-7-NBR90
Part number : RSE-26X34X4-7-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RSE-26X34X4-7-NBR90  has an inner diameter of 26 mm, an outer diameter of 34 mm and a thickness of 4 mm. It is made of NBR.
  29 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Wiper seal - RIA-26X34X5-7-NBR90 GEN
WIPER SEAL RIA-26X34X5-7-NBR90
Anti-vibration mount MM - MM1615-5 GEN
ANTI-VIBRATION MOUNT MM MM1615-5
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    26  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    34  MM
  • THICKNESS
    4  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    RSE
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    6  G
  • PACKAGING
    1
Description