Wiper seal RSE-28.500X45X10-NBR90
Part number : RSE-28.500X45X10-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RSE-28.500X45X10-NBR90  has an inner diameter of 28.5 mm, an outer diameter of 45 mm and a thickness of 10 mm. It is made of NBR.
  8 to 10 days (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Oil filled flanged bronze bush - BNZF30-35-40-3-35 GEN
OIL FILLED FLANGED BRONZE BUSH BNZF30-35-40-3-35
  • INSIDE DIAMETER
    28.5  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    45  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • WEIGHT
    17  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description