Wiper seal RSE-50X58X4-PU94
Part number : RSE-50X58X4-PU94
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RSE-50X58X4-PU94  has an inner diameter of 50 mm, an outer diameter of 58 mm and a thickness of 4 mm. It is made of PU.
  6 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Hydraulic seal - US-50X58X8-PU94 GEN
HYDRAULIC SEAL US-50X58X8-PU94
PAP bush - PAP5050-P10 GEN
PAP BUSH PAP5050-P10
Thrust ball bearing - 52206-ZEN ZEN
THRUST BALL BEARING 52206-ZEN
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    50  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    58  MM
  • THICKNESS
    4  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    RSE
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    4  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description