Wiper seal RSE-72X80X4-7-NBR90
Part number : RSE-72X80X4-7-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RSE-72X80X4-7-NBR90  has an inner diameter of 72 mm, an outer diameter of 80 mm and a thickness of 4 mm. It is made of NBR.
  2 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    72  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    80  MM
  • THICKNESS
    4  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    RSE
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    8  G
  • PACKAGING
    1
Description