Wiper seal RSE-75X83X4-7-PU94
Part number : RSE-75X83X4-7-PU94
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RSE-75X83X4-7-PU94  has an inner diameter of 75 mm, an outer diameter of 83 mm and a thickness of 4 mm. It is made of PU.
  50 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Hydraulic seal - UTSL-75X83X8-9-PU94 GEN
HYDRAULIC SEAL UTSL-75X83X8-9-PU94
Bearing inner race - IR40-48-40 GEN
BEARING INNER RACE IR40-48-40
Tapered roller bearing - 32005-TIMKEN TIMKEN
TAPERED ROLLER BEARING 32005-TIMKEN
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    75  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    83  MM
  • MATERIAL
    PU
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    7  G
Description