Wiper seal RSP-21X25X4-7-NBR90
Part number : RSP-21X25X4-7-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RSP-21X25X4-7-NBR90  has an inner diameter of 21 mm, an outer diameter of 25 mm and a thickness of 4 mm. It is made of NBR.
  1 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Wiper seal - RWB-20X25X2.960-NBR90 GEN
WIPER SEAL RWB-20X25X2.960-NBR90
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    21  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    25  MM
  • THICKNESS
    4  MM
    RSP
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    1  G
  • PACKAGING
    1
Description