Wiper seal RSP-88.90X98X8-NBR
Part number : RSP-88.90X98X8-NBR
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RSP-88.90X98X8-NBR  has an inner diameter of 88.9 mm, an outer diameter of 98 mm and a thickness of 8 mm. It is made of NBR.
  10 parts in stock (4 days ago )
  • INSIDE DIAMETER
    88.9  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    98  MM
  • THICKNESS
    8  MM
  • WEIGHT
    14  G
Description