Other bearing 40BCV09S1-2NSL-NACHI
Part number : 40BCV09S1-2NSL-NACHI
NACHI
Description
The Other Bearing, known as 40BCV09S1-2NSL-NACHI NACHI, has an inner diameter of 40 mm, an outer diameter of 90 mm and a thickness of 28 mm.
  8 to 10 days (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - TR070904-1-9-LFT-JTEKT JTEKT
TAPERED ROLLER BEARING TR070904-1-9-LFT-JTEKT
Rotary shaft seal - OAS-50X70X9-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-50X70X9-NBR
Thrust washer - AS6590 GEN
THRUST WASHER AS6590
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    40  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    90  MM
  • THICKNESS
    28  MM
  • WEIGHT
    674  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description