Other bearing G17X23X3-C-INA
Part number : G17X23X3-C-INA
INA
Description
The Other Bearing, known as G17X23X3-C-INA INA, has an inner diameter of 17 mm, an outer diameter of 23 mm and a thickness of 3 mm.
  10 parts in stock (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 16003-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 16003-2RS
Rotary shaft seal - OAS-20X28X4-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-20X28X4-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    17  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    23  MM
  • THICKNESS
    3  MM
  • WEIGHT
    2  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description