Sealing washer RDL-30X38X2-CU
Part number : RDL-30X38X2-CU
GEN
Description
The Sealing Washer with the reference RDL-30X38X2-CU  has an inner diameter of 30 mm, an outer diameter of 38 mm and a thickness of 2 mm. It is made of COPPER.
  7 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Thrust ball bearing - 51106 GEN
THRUST BALL BEARING 51106
Oil filled plain bronze bush - BNZ18-23-18 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ18-23-18
Sealing washer - RDL-26X32X2-CU GEN
SEALING WASHER RDL-26X32X2-CU
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    30  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    38  MM
  • THICKNESS
    2  MM
  • MATERIAL
    COPPER
  • WEIGHT
    7  G
Description